Moda’da 10 Kahveci

Moda’da 10 Kahveci

1.Walter’s Coffee Roastery

Breaking Bad dizisinin baş karakteri Walter White’tan adını alan Walter’s, özellikle dizinin izleyenleri tarafından büyük ilgi gördü. İçeride koskoca bir YO! yazısı, periyodik tablo ve dizide kullanılan “pişirme” önlüklerini giyip fotoğraf çekebileceğiniz bir bölüm var. Kadıköy’de Starbucks’tan sonra en büyük kahveci diyebilirim. Ödeviniz, toplantınız, projeniz varsa rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz. 

2.Ben Coffee Roasters

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Ben Coffee Roasters (Moda) (@bencoffeeroasters)

Mavi ağırlıklı tasarımıyla şirin, samimi bir 3.nesil kahveci. Oldukça geniş bir kahve menüleri var. (Nutella’lı latte gibi.)

3.Dört Kadıköy

İki katlı ama 2-3 masası olan samimi bir kahveci Dört. Üst katlarında farklı konularda workshoplar düzenliyorlar. İlginizi çekebilir, takipte kalmakta fayda var. 

4.Old Java

Açıldığı günden beri bembeyaz ve ferah iç mimarisiyle, ışıklı dünya haritasıyla instagram bloglarında hergün görmeye başladık. Galata’da olan Old Java’nın Moda şubesinde kahveler mekanın görüntüsü kadar haz veriyor. 

5.Guten Morgen

Moda’da olduğunuzu unutup bir süreliğine kendinizi Berlin’de bulabilirsiniz, iyi kahve de bonusu 🙂


6.Story Coffee

Sokağın en yenisi Story. İçeriye girdiğiniz an kendinizi Avrupa’da bir 3.nesil kahvecide buluyorsunuz. Geniş, ferah, ince detaylara kadar düşünülmüş çok tatlı bir iç mimariye sahip. Kahveleri de lezzetli. Yenilik arayanların mutlaka denemeleri lazım. 

7.Sakura Kadıköy  

Yine sokağın en yenilerinden, adına yaraşır şekilde tüm duvarlarını sakura çiçekleri süslüyor. 

​8.Rafine Espresso Bar

İç mekanı küçücük olsa da sokağın telaşını izlemek içeride oturmaktan daha kıymetli.

9.Montag Coffee Roasters

Balkondan Kadıköy’ü seyredip, lezzetli kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kendi kavurdukları taze kahvelerden bir paket de eve götürmenizi tavsiye ederim.. 

10.Fika Moda

Tam anlamıyla mahallenizde bir “kahve molası” rahatlaması yaşatan, sevimli bir mekan. İsmi İsveçlilerin kahve molası olan “fika”dan geliyor, haliyle gitmişken çeşit çeşit İsveç tarifi tatlılarından da denemek gerekli.. 3.598 thoughts on “Moda’da 10 Kahveci”